З метою консолідації зусиль для ефективного запобігання проявам булінгу, вербування та тероризму серед дітей і молоді, обговорення поточних викликів, обміну досвідом, напрацювання міжвідомчих механізмів взаємодії та координації дій у межах профілактики і реагування на відповідні загрози нещодавно відбулася міжвідомча нарада за участю представників територіальних органів Національної поліції і Служби безпеки України в Черкаській області. У нараді взяли участь проректор з гуманітарних питань Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – Наталія Ревнюк та викладачі кафедри техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності Леся Кравченко, Наталія Баличева, Вячеслав Люльченко, Ольга Орлова.
Учасникам зустрічі презентовано посібник «Цифрове середовище та воєнні злочини. Діти» [https://drive.google.com/drive/folders/1jZzkBWTMPPiW6OsPdA0rV0Rx3CEnxEJ8].
За даними Служби Безпеки України (далі – СБУ), у 2024 році СБУ разом з Національною поліцією України (далі – Нацполіція) затримали понад 450 осіб, які за дорученням російських кураторів займалися підпалами в Україні.
Спецслужби росії дуже активно «полюють» через соцмережі саме на дітей та молодь – і це серйозний виклик для батьків, педагогів та правоохоронців – уберегти їх від впливу злочинної пропаганди, дезінформації, маніпуляцій і шантажу та бажання заробити «легкі гроші». Саме тому дуже важливо об’єднувати зусилля, щоб вберегти дітей від ворожого впливу. Запорукою безпеки наших дітей, молоді та держави під час війни є налагоджена комунікація з дітьми батьків та педагогів Саме батьки та педагогічні працівники можуть захистити дитину від небезпеки через відкрите спілкування і довірливі стосунки з нею, роз’яснення про наслідки протиправних дій. Педагоги можуть також допомогти батькам порадами, як комунікувати з дитиною.
Маємо берегти дітей від згубного впливу пропаганди та маніпуляцій – це наша спільна справа!