День 26 квітня 1986 року знають по всій планеті як дату наймасштабнішої аварії, яку будь-коли спричиняв мирний атом. За наслідками Чорнобильській катастрофі немає рівних, вона оповила радіоактивним шлейфом значну частину планети та перетворила квітучу місцевість на зону відчуження.
Через тридцять років після катастрофи 26 квітня було проголошена ООН Міжнародним днем пам’яті Чорнобиля. Він є нагадуванням про те, якою небезпечною може бути атомна енергетика, про героїзм ліквідаторів аварії та про довгострокові наслідки цієї події для людей і довкілля.
Від моменту вибуху четвертого енергоблоку нас відділяє 39 років, але з початком повномасштабної російсько-української війни Україна і світ опинилися під загрозою нової катастрофи. 24 лютого по цій землі проїхала російська бронетехніка, здіймаючи радіоактивний пил у повітря. Чорнобильська станція була захоплена силою. 30-кілометрову зону відчуження окупанти використовували для підготовки нових атак проти нашої оборони.
На щастя, глобальної катастрофи не сталося. Але щоразу під час ракетних обстрілів існує загроза ушкодження енергоблоків інших атомних станцій та ЧАЕС. Інакше, як шантажем всього світу ці злочинні дії рф, які штовхають людство на межу ядерної катастрофи, назвати не можна.
Міжнародне співтовариство має зупинити роз’язану росією злочинну війну і загрозу ядерного армагедону.
У Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу висловлюємо глибоку повагу та подяку всім ліквідаторам, міжнародним партнерам та працівникам зони відчуження, які щодня працюють над забезпеченням радіаційної та екологічної безпеки.
Сьогодні ми згадуємо і тих, хто усвідомлено й жертовно віддав за нас своє життя у боротьбі з некерованою ядерною стихією.
Бажаємо усім учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС міцного здоров’я, благополуччя, життєвої енергії та довгих років життя, довгоочікуваної перемоги та миру!
Для кожного з нас важливо пам'ятати про самовідданість, героїзм та жертовність із якою українці боронили увесь світ від нищівних наслідків катастрофи, приборкуючи пекельний атом.